Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in vurulma anına ait görüntüler ortaya çıktı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastına dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş'in motosikletli kişilerin saldırısına uğradığı anlar yer aldı.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de Çankaya'da, Kızılırmak Mahallesi'nde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Sinan Ateş'in yanında bulunan arkadaşlarından Selman Bozkurt ağır yaralanmıştı.

Sözcü TV, Sinan Ateş’in vurulduğu anın kamera görüntülerini paylaştı. Görüntülerde cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş, motosikletli kişilerin saldırısına uğruyor. Ateş'in vurulmasının ardından Keçik, silahına davranarak kaçan saldırganlara ateş ediyor. Saldırıda yaralanan Selman Bozkurt da bir süre sonra Sinan Ateş'in yanına düşüyor.

Sinan Ateş silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti.  

Sinan Ateş Davası

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma geçtiğimiz haftalarda tamamlanırken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada 22 sanık hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.  Mahkeme duruşma tarihi olarak da 1 Temmuz'u belirledi.

Ancak Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame çok tartışıldıç Hem Ateş’in ailesi hem de bazı siyasetçi, hukukçu ve gazeteciler, iddianamenin son derece eksik olduğunu savunmuştu.

Kaynak: SÖZCÜ TV