4 gün süren eğitimdeki temel amaç, kaza olasılığını düşürmek ve aynı zamanda araç kullanımı hakkında, kullanırken dikkat edilmesi gereken özel hususlar ve teknik konularda daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.  Eğitim 1 gün teorik, 2 gün uygulama ve 1 günde hem yazılı hem de uygulamalı sınav olarak gerçekleştirilmektedir.

Eğitimleri yakından takip eden Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr.Beytullah ŞAHİN, "Vatandaşlarımıza daha hızlı, daha güvenli bir hizmet sunmak için zamanla yarışırken aynı zamanda da güvenli sürüş tekniklerini de sürücülerimize anlatarak, uygulamalı olarak eğiterek kendi güvenliklerini ve karşılarındaki insanların güvenliklerini sağlamaya çalışıyoruz. ”dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 14.15.42 17464Cbf

Eğitime katılan personellerin eğitim sonrası sürüş teknikleri hem daha güvenli hem daha seri hale getirebilecekleri deneyimler kazanması için eğitim içeriğinin yine uygulama alanlarında trafikte karşılaşacakları ani manevralar ve dar alanda ambulans kullanımı deneyimlerini artıracak şekilde parkurlarda uygulama yapılmaktadır.

Ayrıca görev halindeyken hukukî sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaya yönelikte bilgilendirmeler yapılmaktadır. Eğitimin teorik kısmı Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Mehmet Akif Ersoy toplantı salonunda yapılmış olup uygulama alanı olarak Ortadoğu Fuar Merkezi bahçesinde gerçekleştirilmektedir.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 14.15.42 245F3476

Editör: Mehmet FENER