Türkiye'nin sevilen ve deneyimli oyuncularından biri olan Settar Tanrıöğen, son dönemde Kıvanc Tatlıtuğ ile birlikte başrolünü paylaştığı "Aşıklar Bayramı" filmi ve "Kızılcık Şerbeti" dizisindeki Abdullah karakteriyle büyük beğeni toplamıştı. Ancak, usta oyuncu dün beyin kanaması geçirdi. Haberi, rol arkadaşı Ebru Destan, sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu.

Ebru Destan'ın paylaşımında, "Settar abim dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı güzel geçmiş. Bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim. Seni seviyoruz" ifadelerine yer verildi. Settar Tanrıöğen'in sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada ise, "Kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız yoğun bakıma alınmıştır" denildi.

Özel hastanenin başhekimi Dr. Engin Çakmakçı, yaptığı açıklamada, "Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20.45'te hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma kanaması saptanmıştır. Bu tanı üzerine yapılan ameliyatla kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen'in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir" şeklinde bilgi verdi.

Settar Tanrıöğen'in sevenleri, ünlü oyuncunun bir an önce sağlığına kavuşması için dualarını gönderiyor. Oyuncunun sağlık durumuyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

Muhabir: MEHMET FENER