İsrail, Gazze’nin Mısır sınırında bulunan Refah kentini bombaladı. Saldırılarda 100’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.

Rusya'dan NATO'nun Nordic Response 24 tatbikatına sert tepki! Rusya'dan NATO'nun Nordic Response 24 tatbikatına sert tepki!

İSRAİL’İN, SALDIRILARINDA 100’DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

İsrail, saldırı öncesi Refah’ı güvenli bölge ilan ederek insanları buraya yönlendirmişti. WAFA haber ajansı, Refah’ta bulunan hastane yetkililerinin, İsrail’in saldırılarında 100’den fazla Filistinlinin katledildiğini, yüzlerce yaralının hastanelere kaldırıldığını aktardı.

İsrail’in Saldırılarında 100’Den Fazla Kişi Öldü

Filistin Kızılayı ise, İsrail’in Refah’ın merkezine yoğun bir şekilde saldırdığını, sivil halkın yaşadığı evlerin de bombalandığını bildirdi.

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms da, hastanenin ağır yaralılarla dolup taştığını, ilaç ve serum eksikliği yaşandığını söyledi.

Yerel kaynaklar da, İsrail’in savaş uçakları, topçu birlikleri ve savaş gemileriyle Refah’a yaklaşık 40 hava saldırısı gerçekleştirdiğini, çok sayıda ev ve caminin vurulduğunu belirtti.

Kaynak: AA