Futbolcu Yusuf Yazıcı ve Melisa Aslı Pamuk'tan aşk pozu! Futbolcu Yusuf Yazıcı ve Melisa Aslı Pamuk'tan aşk pozu!

İçtihat ve Fetva Komitesi'nin "İşgalci düşmana karşı kapsamlı boykot fetvası" başlığıyla yayımlanan açıklamasında "Mübarek Filistin topraklarında 7 Ekim'den bu yana Müslümanlar ile işgalci siyonist düşman arasında yaşanan şiddetli savaş, Müslümanların toprakları bir olduğundan ümmetin tamamının, savaşan düşmanın gücünü kırmak için var gücüyle kapsamlı bir cihada girişmesini gerektirmektedir." ifadelerine yer verildi.

Siyonist işgal rejiminin Filistinlilere yönelik zulmünü sona erdirmek için Müslümanların harekete geçmesi gerektiği kaydedilen açıklamada, "Yöneticiler, yönetilenler, elitler ve tüm Müslümanların birleştiği nokta, kolay ve herkesin erişebileceği kapsamlı bir boykottur. Siyonist düşmanı ve ona yardım edenleri boykot etmek İslam hukukuna göre bir zorunluluktur." ifadesine yer verildi.

Müslüman Âlimler Birliğinin fetvasında, boykotun, "siyaset, diplomasi, ekonomi, medya, turizm, eğitim, spor ve düşmanı zayıflatacak şekilde diğer tüm alanları kapsaması ve İslam ülkeleri ile halklarının düşmanla bağlarını koparması gerektiği" vurgulandı.

Kaynak: İLKHA