Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Fitch ve Moody's'in Türkiye kararlarını değerlendirdi.

S&P TÜRKİYE'NİN KREDİ NOTUNU YÜKSELTTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi notunu "B"den "B+"ya yükseltirken, kredi notu görünümünü "pozitif" olarak korudu.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's de Türkiye'nin kredi notunu "B3" olarak teyit ederken, not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çevirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings ise, Türkiye'nin kredi notunu "B"den "B+"ya yükseltirken, not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çıkardı.

BAKAN ŞİMŞEK S&P, FİTCH VE MOODY'S'İN TÜRKİYE KARARLARINI DEĞERLENDİRDİ

S&P, Fitch ve Moody's'in Türkiye kararlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Programımızın olumlu sonuçları kredi derecelendirme kuruluşlarının kararlarına yansıyor.  S&P ülke kredi notumuzu 11 yılın ardından 1 kademe artırırken görünümü pozitif olarak korudu. S&P, Fitch ve Moody’s’in pozitif not görünümleri not artışlarının devamının habercisi. Güçlendirerek uygulamaya devam ettiğimiz programımızla ülkemize duyulan güveni en üst seviyeye taşımakta kararlıyız.” İfadelerini kullandı.

Muhabir: Bahri Uçar