Gaziantep'te tüm turların ortak durağı Kalealtı bomboş kaldı.  Özellikle son haftalarda aşırı sakin olan Kalealtındaki esnaflar zor zamanlar geçiriyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarihi kır kahvesi işletmecisi Şevki Yılmaz, "Depremden sonra kötü bir sezonu kapattık. Geçtiğimiz yıllarda bir günde gelen otobüs artık bir haftada gelmiyor." dedi. 

 EN BÜYÜK SORUN OTOPARK

Bölgeye gelen turistlerin park alanı yüzünden sorun yaşadığına değinen Yılmaz, "Kalealtı turizm sezonunda insan seline uğrar, araç yoğunluğundan dolayı trafik aksardı. Ancak depremden sonra bu yoğunluğu yakalayamadık ama tek sebep deprem değil. Bu caddenin park sorunu, trafik sorunu da var. Bu bölgeye araç ile gelen bir insan en yakın AVM içerisinde park yeri bulabilir." şeklinde konuştu. 

Tüm camilerde yarın Filistin halkı için dua edilecek Tüm camilerde yarın Filistin halkı için dua edilecek

CADDE CANLANDIRILMALI 

Yılmaz: Bu cadde tamamen işletme dolu. Ancak caddenin gelişmesi için yenilik daha doğrusu hareket şart. Bu sokak müziği olur, yöresel lezzetleri sunmak olur, burada o kalabalığı etkilememiz şart. Özümüzü, misafirlerimize göstermeli tanıtmalıyız." şeklinde konuştu. 

ETKİ YARATMAK İÇİN İZ BIRAKMAK ŞART

Gaziantep'in sadece mutfak olarak değil, kültür, sanat ve tarihi açıdan da zengin olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Popülarite azaldı çünkü kendimizi geliştirmiyoruz. Etki yaratmak istiyorsak iz bırakmamız, farklılığı göstermemiz şart. Bu bölgede her yerde kebap var ama Gaziantep kazan yemekleri ile ünlü. Yöresel yemek seçenekleri çok az. " dedi.

MEHMET FENER