Teknik direktör Şenol Güneş'in istifasının ardından takımın başına geçen ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısına kadar takımın başında kalması planlanan Burak Yılmaz'ın, kendisinin isteği üzerine görevine son verildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 10 Ekim'den bu yana futbol takımı teknik sorumluluğu görevini yürüten Burak Yılmaz'la kendisinin isteği üzerine yolların ayrıldığı duyuruldu.

Fenerbahçe'den MHK'ye Pendikspor-Galatasaray maçı tepkisi! Fenerbahçe'den MHK'ye Pendikspor-Galatasaray maçı tepkisi!

Kulüpten yapılan açıklamada, "10 Ekim 2023 tarihinden bu yana Futbol A Takımımızın teknik sorumluluğu görevini yürüten Burak Yılmaz ile yollarımız kendisinin isteği üzerine ayrılmıştır. Burak Yılmaz’a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz" denildi.

İşte Burak Yılmaz'ın Beşiktaş karnesi

Sezon başında Şenol Güneş'in yardımcısı olarak siyah-beyazlı ekibe katılan Burak Yılmaz, takımın başına geçtiği 10 Ekim tarihinden itibaren 4 Süper Lig, 2 UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere 6 karşılaşmaya çıktı.

Trendyol Süper Lig'in 8. haftasında Beşiktaş'ın İstanbulspor ile oynadığı maçta ilk kez takımın başında yer alan 38 yaşındaki Burak Yılmaz, dört lig maçında 2 galibiyet ve 2 beraberelik aldı. Burak Yılmaz, Beşiktaş'ın başında çıktığı iki Avrupa maçından da mağlubiyetle ayrıldı. 

BAHRİ UÇAR