Dr. Hüseyin Durmaz’ın okuduğu basın açıklamasında, “İsrail’in terör devleti olarak nitelendirildiği ve Filistin’deki sistematik işgal ve zulmün 7 Ekim’den bu yana artarak devam ettiği” belirtildi.

YÜRÜYÜŞ BASIN AÇIKLAMASIYLA SONA ERDİ

Gaziantep’teki sağlık profesyonelleri ve doktorlar, Filistin’e destek ve İsrail’e tepki göstermek amacıyla Sessiz Yürüyüşlerine devam ediyor. Gaziantep Lisesi önünden başlayan yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan basın açıklamasıyla sona erdi.

27 BİN FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Durmaz, İsrail ordusunun 2 binden fazla saldırısında 27 bin Filistinlinin hayatını kaybettiğini belirtti. “Bu kişilerin 12 bini çocuk ve 8 bini kadın. 360 bin ev yıkıldı, 2 milyon kişi yerinden edildi. 400 okul ve üniversite saldırıya uğradı. Tam 30 hastane ve 53 sağlık merkezi hizmet dışı bırakıldı. Yine de meslektaşlarımız, sağlık çalışanları elektriksiz, susuz, oksijensiz ilaçsız şartlarda tedavi vermek için destansı bir biçimde mücadele ediyor. Gazze’ye giren su vanaları kapatıldı. Tarlalar bombalanıyor. Gazze’ye açılan tek kapı Refah Kapısı abluka altında, insani yardımlara geçir vermiyor” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Açıkladı! 332 Yolcu Kara Listeye Alındı Genel Müdür Açıkladı! 332 Yolcu Kara Listeye Alındı

BOYKOT ÇAĞRISI YİNELİYOR

Durmaz, “İsrail ile işbirliği yapan devletlerin ve şirketlerin, soykırıma olan aleni desteği sürüyor. Bir avuç mazlumun karşısında bütün dünya zalimleri tek safta saldırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı ve “Hayatımızın her alanında ve mesleklerimizde ‘Boykot’ çağrımızı tekrarlıyoruz. Şirketlerin açıkladığı son rakamlardan anlıyoruz ki; günlük hayatımızda gösterdiğimiz en ufak boykot çabası, hep birlikte olunca çığ olup büyüyor. Tüm meslektaşlarımıza destek olan ilaç firmalarını boykota devam etmeyi hatırlatıyor. Sağlık Bakanlığı, yetkililerinden de aynı hassasiyeti hasta eczanelerinde göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

SESSİZ YÜRÜYÜŞ KERVANIMIZDA SES OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Durmaz, “İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanları ve bütün vicdan sahibi insanların harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına ‘Sessiz yürüyüş’ kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Muhabir: BAHRİ UÇAR