Depremde yaşanan doğalgaz sorunları nedeniyle Gaziantep'te birçok insan bu kış ısınmak için sobayı tercih etti. Mahrukatçılar Odası Başkanı Erdal Demir  konuyla ilgili açıklama yaparak kömür fiyatlarını ve piyasadaki talebi değerlendirdi. 

GSO’da ayakkabı, bot, çizme, terlik sektör toplantısı yapıldı GSO’da ayakkabı, bot, çizme, terlik sektör toplantısı yapıldı


ZAM DOLARA BAĞLI
Mevcut fiyat durumu hakkında bilgi veren Demir, kömürün geçen senenin fiyatlarıyla satıldığını ve henüz zamlanmadığını dile getirdi. Demir,’’ 1 sınıf ithal kömürler 6.500 TL olarak satılıyor. Yerli kömürler ise 4.500 – 5 bin lira arasında değişiyor.’’ ifadelerini kullandı. Fiyatların geçen yıl ki fiyatlarla aynı olduğunu belirten Demir, ‘’Fiyatlarımız şu anda oldukça uygun. Kömür almak için en doğru zaman. Eğer dolarda bir artış olmazsa fiyatların artacağını düşünmüyoruz.’’ dedi.

FİYATLAR UYGUN TALEP AZ
Piyasadaki mevcut satışların geçtiğimiz yıllara göre az olduğunu belirten Demir, ‘’ Fiyatlarımızın uygun olmasına rağmen satışlarımız yarı yarıya düştü. Vatandaşlarımız hem hava kirliliğini azaltmak hem de zehirlenmelerin önüne geçmek için kaliteli kömürler kullanmalılar.’’ şeklinde konuştu.

BAHRİ UÇAR