31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye kararını verdi. Ülke genelinde 61 milyon 441 bin 882 seçmen ile Gaziantep’te 1 milyon 393 bin 956 seçmen sandık başına gitti.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından kentteki 1 milyon 393 bin 956 seçmen 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için hafta sonu sandığa akın etti. 36 bin 507 gencin ilk defa oy kullandığı Gaziantep’te saat 07:00’da başlayan oy verme işlemi saat 16:00’da sona erdi.

Gaziantep’te 1 milyon 393 bin 956 seçmen, 824 okulda 4 bin 418 sandıkta oyunu kullandı. Şahinbey İlçesinde 1, Şehitkâmil İlçesinde 3, Nizip, İslâhiye ve Yavuzeli İlçelerinde 1’er olmak üzere toplamda 7 seyyar sandık kuruldu. 733'ü amir sınıfı olmak üzere toplamda 8 bin 288 kolluk kuvveti görev yaptı.

TAHMAZOĞLU TEKRAR SEÇİLDİ

 Mehmet Tahmazoğlu (1)

AK Parti Şahinbey Belediye Başkan adayı Mehmet Tahmazoğlu seçim sürecinde neredeyse her gün vatandaşlarla bir araya geldi. Sokaklarda vatandaş ve esnafları ziyaret eden Tahmazoğlu, geçmiş dönemdeki proje ve çalışmalarının yanı sıra, yeni dönemde yapacaklarını da vatandaşlara anlattı. Vatandaşların şikayet ve önerilerini de dikkatle dinleyen Tahmazoğlu, Şahinbey’de sokak sokak her kapıyı çalarak, vatandaşın gönlünü kazandı.

AK Parti Şahinbey Belediye Başkan Adayı Mehmet Tahmazoğlu, yerel seçimlerde 216 bin 168 oy alarak, yüzde 55,25 oy oranını yakaladı. Tekrar Şahinbey Belediye Başkanı seçilen Mehmet Tahmazoğlu, 4. Dönemine başladı. 83 bin 583 oy alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Başkan Adayı Arkın Bereketoğlu yüzde 21,36 ile 2., 36 bin 684 oy alan Yeniden Refah Partisi (YRP) Şahinbey Belediye Başkan Adayı Mehmet Ös ise yüzde 9,38 ile 3. sıradaydı

YENİ DÖNEME BAŞKANLIK TIRAŞIYLA BAŞLADI

 Mehmet Tahmazoğlu (2)

Yeni dönemin ilk gününe başkanlık tıraşı olarak başlayan Tahmazoğlu, tıraşın ardından Şehitler Caddesindeki vatandaş ve esnafı ziyaret etti.

Her esnaf ve vatandaşa tek tek teşekkürlerini ileten Tahmazoğlu, ziyareti sırasında, “İlk günkü aşkla sahadayız. Göreve geldiğimiz günden beri desteklerini bizden esirgemeyen esnaf ve vatandaşlarımızla bir aradayız. Şahinbey Belediye Başkanlığına şahsımı yeniden seçen hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten DEM Parti'ye Tepki AK Parti Sözcüsü Çelik'ten DEM Parti'ye Tepki

TAHMAZOĞLU, VALİ ÇEBER’İ ZİYARET ETTİ

Mehmet Tahmazoğlu (3)

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, daha sonra ise Gaziantep Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti. Vali Çeber, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Şahinbey Belediye Başkanı olarak yeniden seçilen Başkan Tahmazoğlu’nu tebrik etti.

Muhabir: MEHMET FENER