AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, yerel seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi 3 dönem kuralının uygulanacağını, bazı istisnaların ise olabileceğini söyledi.

3 DÖNEM KURALI UYGULANACAK

Yılmaz, AK Parti’de genel seçimde olduğu gibi, yerel seçimlerde de 3 dönem kuralı uygulanacağını söyledi.

Yılmaz, “3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçimlerinde de çok bağlı olduğumuzu gördünüz. O bakımdan belediye seçiminde de azami buna riayet edilecek ama belki istisna olabilir.” diye konuştu.

Erdoğan’dan Miçotakis’e Sürpriz Hediye Erdoğan’dan Miçotakis’e Sürpriz Hediye

3 DÖNEM KURALI GAZİANTEP’İ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapılan bu açıklamanın ardından gözler yeniden Gaziantep’e çevrildi.

AK Parti’de uygulanacak 3 dönem kuralı AK Parti’nin kalesi Gaziantep’i yakından ilgilendiriyor çünkü Gaziantep’in başaralı belediye başkanları Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu’nun ikisi de 3 dönem kuralına takılıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu yakından ilgilendiren 3 dönem kuralında uygulanabilecek istisnanın Gaziantep’te uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor.

Kaynak: İHA