Batının karanlık yüzünü defalarca yazdık ve yazmaya da devam edeceğiz.

Çünkü batı iki asra yakındır sömürgeleştirdiği ülkelerin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini çalıp talan ediyor. Sonra da bu ülkeleri “geri kalmış” “üçüncü dünya ülkeleri” gibi yaftalarla yaftalıyor. Yani yavuz hırsız misali ev sahibini bastırıyor. Bu talana karşı çıkan lider, kanaat önderi, kabile reisi vs. kim varsa onları terörist ilan ediyor. Kendi halklarıyla karşı karşıya getiriyor.

Ama ilahi adalet sonunda tecelli edip barbar, gasıp, vahşi batının yakasına yapışmaya başlamış durumdadır. Aileyi yıkmaları sebebiyle yok olmaya doğru giderken, sömürgeleştirip ekmeğe muhtaç hale getirdikleri halkların durumuna doğru hızla ilerliyorlar. Bekleyin ve görün. Çok da uzun olmayan bir zaman da vahşi batı, kendisi de ekmeğe muhtaç duruma gelecektir. Üç kıtanın yerlilerini yok ettikleri gibi kendileri de yok olacaklar. Dünyanın mazlumlarını mağdur ettikleri gibi kendileri de muhtaç duruma gelecekler. “…Zalimler ise nasıl bir inkılâba uğrayıp hangi dönüşümle devrileceklerini yakında bileceklerdir.” (Şuara 26/227)

Aşağıdaki haber, genç neslimizin yüreğinde yatan Avrupa aslanının aslında bir kedi bile olmadığını bilip anlamaları içindir. Bir an önce kendimize gelelim, kendi değerlerimize dönelim. Şunu asla unutmayalım ki, batı asla birilerinin zannettiği gibi hümanist, adil, özgürlükçü falan olmadı. Batı hep vahşi idi. Ancak vahşetini ustaca ve sinsice örtüyordu. “Aksa Tufanı” “Pizza gate” “Jeffrey Epstein” “Sinagog Tünelleri” “Kanada Manastırındaki toplu mezarlar” vb. nice olaylar onların iç yüzünü ortalığa döküverdi. Şimdi küçük bir örnek olan şu habere buyurun…

“Avrupa'da cenaze kaosu! Fiyatlar rekora koşuyor, cenaze yakınları eşyalarını satıyor.

İngiltere’de ortalama cenaze ücreti 9.658 Pound'a yükseldi. Sunlife Sigorta'nın raporuna göre, her beş İngiliz’den biri, cenazesinin kaldırılması için eşyalarını satmak zorunda kalıyor.

Avrupa'da yükselen hayat pahalılığı, vatandaşların yakasını ölüm sonrasında bile bırakmıyor. Türkiye'de bedava olan cenaze işlemleri, Avrupa ülkelerinde cep yakan fahiş bedellerle gerçekleştirilebiliyor…

ABD'de 13 bin dolar ile 55 bin dolar arasında değişen cenaze işlemleri, Kanada'da yaklaşık 10 bin dolar olarak faturalandırılıyor. Avrupa Birliği'nden ekonomik sebepler dolayısıyla ayrılan İngiltere'de ise durum daha vahim.

Sigorta şirketi SunLife'ın 1500'den fazla aile ve 100 cenaze şirketiyle görüşerek hazırladığı rapora göre, cenaze fiyatları iki yıl aranın ardından bu yıl yeniden yükselişe geçerek, yüzde 4,7 artışla 4 bin 140 sterline (158 bin lira) ulaştı.

Sunlife Sigorta’nın Ölüm Maliyeti 2024 raporunda, İngiltere’de genel ölüm maliyeti yüzde 5’lik artışla 9 bin 658 Pound gibi rekor bir seviyeye yükseldiği belirtildi. Bu rakam, Türk Lirası cinsinden yaklaşık 370 bin TL olarak kayıtlara geçiyor.

Raporda, ‘Ölmenin bedeli’ kısmında, “2023 yılında toplam ölüm maliyeti %5 artışla 9.658 pounda yükseldi; bu şimdiye kadarki en yüksek rakam. Hem uğurlama hem de mesleki ücretlerdeki artışlar, artık 2022’ye göre ortalama 458 pound daha fazla ödeyeceğimiz anlamına geliyor.” ifadelerine yer erildi.

Beş İngiliz’den Biri Cenaze Masrafları İçin Eşyalarını Satıyor

Avrupa’da yükselen hayat pahalılığı, cenaze masraflarının artışı ile refah seviyesini de etkiledi. Sunlife Sigorta'nın raporuna göre, her 4 İngiliz’den biri cenaze masrafının yaşam standartlarını etkilediğini söylüyor. Raporda, 10 kişiden 1'inin (%10) gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinde kesinti yapmak zorunda kaldığı belirtiliyor. İngiltere’de cenaze masraflarını karşılarken kayda değer mali zorluklar yaşayanların 4’te 3’ü (%76) bu durumun ruh sağlıklarını etkilediğini söylüyor.

Ailelerin 5'te 1'i (%20, 2022'ye göre +%1) cenaze masraflarını karşılarken kayda değer mali kaygılar yaşıyor. Ortalama olarak, maliyetleri karşılamak için neredeyse 2.716 £ bulmaları gerekiyor; bu da geçen yıla göre 116 £ daha fazla.

Maliyeti karşılamak için eşya satanların sayısı %3 artarak %18'e çıktı. Her beş İngilizden biri, cenazesinin kaldırılması için eşyalarını satmak zorunda kalıyor. (https://www.haber7.com/guncel/haber/3383651 - 17.01.2024)