GAÜN Nizip Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Nizip İlçe Sağlık Müdürlüğü Salih Ekmekçi Sağlıklı Hayat Merkezi Psikoloğu Şükran Doğan Çelik konuşmacı olarak yer aldı.

İngiltere’de ilk kez görüldü: Endişelendiren virüs İngiltere’de ilk kez görüldü: Endişelendiren virüs

Şükran Doğan Çelik, konferansta gençlerin yaşamda karşılaştığı, karşılaşacağı problemler ve zorluklar ile başa çıkabilmek adına gösterebilecekleri çaba ve bu çaba karşısında kişisel güçlerini pekiştirilme yönünde atabilecekleri adımlara değindi.

Şükran Doğan Çelik konuşmasında, psikolojik dayanıklılığın, kişilerin yaşadığı stresi ya da sorunları ortadan kaldırmayacağını, ancak, kişilere sorunlarla doğrudan başa çıkma, zorlukların üstesinden gelme ve hayata devam etme gücü verdiğine değinen Çelik, psikolojik dayanıklılığın, stresli durumların olumsuz etkilerini azalttığını ve çevremizdeki şartlara uyum sağlamamızı kolaylaştırdığını vurguladı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği konferans, GAÜN Nizip Meslek Yüksekokulu Sekreteri Neşe Böler’in Psikolog Şükran Doğan Çelik’e plaket takdimi ile sona erdi.