Gaziantep'te sağanak hayatı felç etmişti! GASKİ’den açıklama geldi! Gaziantep'te sağanak hayatı felç etmişti! GASKİ’den açıklama geldi!


Karakaş, “6 aylık enflasyon oranına ek yüzde 10’luk bir refah payı ile asgari ücret 17 bin lira olabilir” diye konuşmuştu. Artan enflasyon sonrasında alım gücü iyice düşen asgari ücretli çalışanlar ise yapılan bu açıklama ile ilgili görüşlerini dile getirdi.
MİKTAR İYİ AMA YİNE ZAM GELECEK
Geçtiğimiz yıllarda asgari ücret gelmeden birçok kaleme gelen zam miktarı çalışanların maaşına yapılan zam ellerine geçmeden erimişti. Zammın yeniden ellerine geçmeden anlamsız kalacağını düşünen Hatice Göktürk “17 bin lira aslında iyi bir para ancak her gün başka bir şeye zam geliyor. Bunlarında düşünülmesi lazım. Ek zam yapılmazsa bu miktar gelecek zamma kadar hiç olur” dedi. 
BEKLENTİLER 20 BİN TL
Asgari ücretli çalışanlar 12 aylık süre ile düşünüp yapılan zamdan sonra maaşlarının 20 bin TL olmasını istiyor. Kira, mutfak, fatura giderlerine mevcut ücret ile yetişemediğini söyleyen S.A ise “Mevcut ücret ile ay sonunu zor getiriyoruz. Bu açıdan bu tarz sorunların en azından azalması için 20 bin TL olması rahat nefes aldırır” ifadelerini kullandı.

BAHRİ UÇAR